שאלות ותשובות בנושא סבסוד עירוני ועוד 

מי זכאי להחזר /סובסידיה? כל תלמיד בחטיבת הביניים שמרחק הצעידה שלו מבית הספר גדול מ-3 ק"מ.

מה?? תלמידי התיכון לא זכאים להחזר? לא. כנראה שבמדינת ישראל (בגבולות הקו הירוק) לא מאמינים שיש צורך לסייע בסבסוד הנסיעות של תלמידים לבית הספר.

 

אמרו לי שאני לא זכאי שווה לי לערער? ברור. זה לא מעט כסף. כנס Google בדוק את המסלול ואת התוצאה צרף למכתב הערעור.

 

בדקתי ב-google  ומרחק הצעידה הוא 2.9 ק"מ. שווה לי לערער? ברור. אם החלופה היא חצייה רגלית של דרך חיפה רצוי לכל הורה לערער.

 

יש סבסוד עירוני למערך ההסעות? כן. תיכונט הוא בית הספר הראשון בעיר שהצליח לגבש ולהפעיל מנגנון המאפשר העברת "דמי החזר נסיעה" לקופת ההסעות – מנגנון המוזיל בצורה משמעותית את התשלום הנדרש.

 

בכמה הוא מוזיל את העלות? נכון לשנת הלימודים תשע"ה הסובסידיה שהועבה למערך ההסעות היא 132 שקל חודש / לתלמיד.

 

אני מתגורר במרחק שאינו עולה על 3 ק"מ מבית הספר (רמת אביב / הגוש הגדול) ובכל מבקש לעשות שימוש בהסעה. זה אפשרי? בוודאי. אבל יש לקחת בחשבון שבמקרה הזה אתבקש להתחייב על תשלום גבוה יותר (בהעדר קיזוז של הסבסוד.

מה צריך לעשות על מנת לקבל את כספי הסבסוד? כלום. המערכת בודקת את זכאותכם ומגישה את הדרישה לעירייה. את התמורה תוכלו לראות בחשבון החודשי שלכם כשעת"א תתרצה ותעביר את הכסף.

לאחרונה התברר לנו כי עיריית תל אביב מעניקה סבסוד בשיעור 20% לאח שני הלומד באותו מוסד. נפלא (חוץ מהעובדה שמידע על כך לא תמצאו באתר העירייה. אנו פתחנו בהליכים לקבל הנחה זו המעוגנת בתקציב העירוני

 העירוני).