כאן תוכלו למצוא תשובות לשאלות נפוצות

להלן תשובות לשאלות נפוצות שנתקלנו בהן. כל האמור הוא בכפוף לתקנון ההצטרפות

 

איך מתבצע הרישום? הרישום במערכת המקוונת אפשרי רק להורה או אפוטרופוס חוקי שקיבל ממזכירות בית הספר או נציגות ההורים קוד רישום. הליך הרישום עצמו יכול להתבצע רק בקישור המיועד לכך.

 

אין לי כרטיס אשראי. המערכת לא מסוגלת לקלוט תלמידים שלא משויך אליהם אמצעי תשלום בתוקף. מקרים אלו יטופלו באמצעות מזכירות בית הספר או נציגות ההורים.

מה הוא מחיר ההסעה? לא ניתן לחשב מראש את מחיר ההסעה שכן הוא מורכב מסך ימי הפעלת המערך בחודש, גודל כלי הרכב שפעלו באותו חודש מחולק למספר התלמידים הפעילים. מספר זה יוודע סופית רק ב-20.7.18 ואז גם תשלח הודעה על מחיר הנסיעה במסלול הקבוע. מי שיבקש לפרוש באותה עת יוכל לעשות זאת.

זיכויים / סובסידיה – נכון למועד זה, כל תלמיד (עד כיתה י') במוסד מוכר המתגורר במרחק העולה של 3 ק"מ של הליכה (עד כיתה ד' המדובר הוא ב-2 ק"מ) זכאי לסבסוד ההסעה לבית הספר בגובה של עלות רב-קו. הסבסוד, 5.9 שקל ליום ניתן בדר"כ בהטענה של כרטיס רב קו. בהליך ההרשמה תוכלו לבחור באפשרות המתירה לנו לדרוש סכום זה עבורכם ולטפל בהעברתו לחשבונכם במערך ההסעות. הורים שיבחרו לעשות כן יזוכו בסכום שיועבר מהרשות המקומית, והכל כמפורט בתקנון ההצטרפות.

 

יש הנחה לילד שני? עיריית תל אביב נהגה להעניק הנחה של 20% ממחיר ההסעה לילד שני במשפחה הלומד באותו מוסד חינוכי. בהליך ההרשמה תוכלו לבחור באפשרות המתירה לנו לדרוש סכום זה עבורכם ולטפל בהעברתו לחשבונכם במערך ההסעות. הורים שיבחרו לעשות כן יזוכו בסכום שיועבר.  

אנו גרושים / פרודים ולילד שלנו יש שתי כתובות מה עושים? – כעקרון, לכל תלמיד כתובת רשומה אחת ולפי כתובת זו מתבצע הרישום והשיבוץ. שיבוץ תלמיד לכתובת נוספת, על בסיס ימים קבועים בלבד, אפשרי ויופעל בשלב מאוחר יותר בשנת הלימודים בהתאם להנחיית הנהגת ההורים ובתאום איתה. המדובר בהחלטה חברתית במהותה שיש לה השפעה על מחיר ההסעה לכולם ומחייבת בחלק מהמקרים תכנון מחודש של קווי ההסעה וצמצום האפשרות של שאר המשתתפים להסעה במסגרת חבר מביא חבר.

יש לנו הסכם משמורת משותפת. לילדים להם קיים הסדר חוקי לרישום שתי כתובת מגורים, כמו במקרה של הסדר מאושר . רישום תלמידים במעמד זה יתנהל במסלול שונה לאחר פניה מתאימה, כמפורט בתקנון ההצטרפות.

לילד שלי יש חוג קבוע בכתובת X .. מה עושים? – כעקרון, לכל תלמיד כתובת רשומה אחת ולפי כתובת זו מתבצע הרישום והשיבוץ. שיבוץ תלמיד לכתובת נוספת, על בסיס ימים קבועים בלבד, אפשרי ויופעל בשלב מאוחר יותר בשנת הלימודים בהתאם להנחיית הנהגת ההורים ובתאום איתה. המדובר בהחלטה חברתית במהותה שיש לה השפעה על סך מחיר ההסעה לכולם ומחייבת בחלק מהמקרים תכנון מחודש של קווי ההסעה וצמצום האפשרות של שאר המשתתפים להסעה במסגרת חבר מביא חבר.

נרשמתי אבל לא קיבלתי הודעה של שיבוץ. הודעה של שיבוץ התלמיד לקו ותחנה תשלח בשבוע האחרון של חודש אוגוסט. מומלץ לכל ההורים לוודא שהתלמיד מכיר את התחנה ואת הדרך הבטוחה לצעידה אליה. ההודעה תכלול גם את מועד ההגעה המשוער של הרכב אך מוצע להגיע לתחנה קודם למועד זה.

 

הנהג יחכה לתלמיד?  לא. לנהגים נמסר מסלול תחנות וזמנים. ילד שלא היה בתחנה במועד הרכב לא יוכל להמתין לו – לא כל התחנות מאפשרות המתנה שכזו מבלי להפריע לתנועה ובכלל כל המתנה גוזרת המתנה מיותרת של תלמידים בהמשך הקו.

קיבלתי הודעה על שיבוץ אבל התחנה נורא רחוקה. כעקרון אנו מנסים למקם את התחנות במרחק שאינו עולה על 500 מטר מכתובת המגורים הרשומה. ברירת המחדל היא מיקום התחנה בתחנת אוטובוס אך לא תמיד הדבר מתאפשר. השגות על מיקום התחנה ניתן לשלוח לנו או לנציגות ההורים והן תיבחנה בהקדם ובאופן פרטני.

מה עושים במקרה של שינוי כתובת? – פשוט שולחים הודעה.

הילד שכח תיק /טלפון / מעיל ברכב. זה קורה לא מעט. בעקרון הנהג מבצע סריקה ברכב בסוף מסלול ההסעה ומעביר את הדברים למשרד חברת ההסעה. באזור האישי תוכלו למצוא את פרטי חברת ההסעה וליצור איתה קשר או פשוט לנו לנו הודעה.

הרכב לא הגיע. המערכת בודקת את עמידת הרכב בלוח הזמנים שנקבע עוד טרם מועד הגעתו לתחנה הראשונה ומייצרת שורת התראות לדרגי הניהול באופן שיאפשר משלוח הודעות להורים ולתלמידים במקרה של תקלה או עיכוב. בכל מקרה ניתן תמיד לעשות שימוש בכפתור איפה האוטובוס ולראות את מיקום הרכב ההסעה ביחס לתחנה הספציפית. המערכת תזהה אתכם, את הקו הרלוונטי ואת מיקום התחנה אליה שובצתם. צריך לזכור במדינת ישראל 2016 תקלות קורות. בגוש דן קשיי התנועה מוכרים ולא תמיד צפויים. אנו מנהלים מדיניות סלחנית כלפי תקלות כל עוד הן לא עניין שבשגרה והן בגבול הסביר (עד 15 דק') מעבר לזה אנו נוקטים בשורה של סנקציות כלפי חברת ההסעה – סנקציות המדווחות לנציגות ההורים.

הסעות בשעות חריגות – כעקרון שעת תחילת הלימודים וסיומם קבועה לאורך השנה. במקרה של שעות חריגות למשל בשל יציאה לטיול,  ניתן לבחון תוספת של הסעה שעלותה תושת רק על המשתמשים באותה הסעה.

הילד חולה כבר שבוע / אנחנו נוסעים לחופשת סקי ..אמשיך להיות מחויב? כן. מחזורי החיוב במערך הם חודשיים.

עפ"י מערכת השעות הקבועה שעת תחילת הלימודים נקבעה ל-9 בבוקר / מסתיימת ב- 13:20 / 16:30... מה עושים? לשם כל בדיוק הוקם מסלול החיוב האישי (Pay As you Go).

אנחנו לא רוצים להשתמש יותר במערך ההסעות. מול ההתקשרות עם מערך ההסעות עומדת ההתקשרות עם חברות ההסעה על בסיס שנתי. מועדי היציאה מהשירות הם  20-30.7.18, 3 ימים לפני סוף חופשת סוכות / 3 ימים לפני סוף חופשת פסח בהודעה בכתב בבד.